Najbolji fudbaler Afrike biraće se na Ostrvu, trofej ostaje u Liverpulu?
Autor: Ivan Cvetković
nedelja 22.12.2019.
15:45
Izvor: Sportske.net
Primat već godinama drže fudbaleri iz Premijer lige.

EPA-EFE/PETER POWELL
Povezane vesti
Medunjanin ne prašta Prosinečkom: "Lagao me je, zbog njega sam napustio reprezentaciju"
Nejmar predvodi svlačionicu - Igrači žele jedno ime na klupi Brazila, Savez drugo!
Brazilci shvatili na vreme - Anćeloti je na "dugom štapu" i zato dajte Žezusa!
Himenezova drama u Boliviji, ostao bez vazduha na 4.150 metara nadmorske visine
Afrička fudbalska konfederacija (CAF) danas je objavila trojicu finalista u izboru za najboljeg fudbalera Afrike u 2019. godine.
Nije bilo mnogo dileme, tri imena koja su se izdvojila igraju u engleskoj Premijer ligi.
U pitanju su fudbaler Mančester sitija Rijad Marez, kao i članovi Liverpula Mohamed Salah i Sadio Mane.
Alžirac je ovu prestižnu nagradu dobio 2016. godine, dok je protekle dve godine trofej kod sebe "držao" Salah.
Prema poslednjim informacijama, najviše šanse da postane najbolji fudbaler "crnog kontinenta" ima Mane koji iza sebe ima fantastičnu kalendarsku godinu.
Sa "redsima" je osvojio Ligu šampiona, juče i Svetsko klupsko prvenstvo, a na putu je da postane i prvak Engleske pošto Liverpul ima veliku prednost u odnosu na Siti pred nastavak sezone.
3 Komentara
LFC*19
Ma, novinar Sk nema dilemu. Marez. Covjek je stavio u 5 Mareza a nije stavio Salaha Manea, cak ni Dajka :))) To su znalci najjaci.
Crveni Lucifer
Mane najvise zasluzuje ali salah ima jaci lobi i marketing, valjda ga nece opet pokrast
Reds8c
Po meni Mane