sreda 06.12.2017.
21:49

Kako stoje stvari, Italija će u nokaut fazi Lige Šampiona imati dva predstavnika.

EPA/CESARE ABBATE

Situacija u Grupi F pred poslednje kolo bila je takva da je Mančester Siti obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Šahtjor bio na bod od drugog mesta i eliminacione faze takmičenja.

Napoli je kao trećeplasirani tim dočekao poslednje kolo, sa tri boda manje od ukrajinskog šampiona, pa im je za plasman u narednu rundu neophodna pobeda u Roterdamu protiv Fejenorda, a da pritom Mančester Siti savlada Šahtjor na gostovanju.

Nakon 45 minuta, četi Mauricija Sari preti ispadanje iz elitnog takmičenja i odlazak u Ligu Evrope.

Na "De Kipu", gde je aktuelni šampion Holandije ugostio Napolitance, nakon 45 minuta je 1:1.

Napoli je poveo već u drugom minutu, strelac je bio Zjelinski, ali je u 33. minutu Jorgensen poravnao rezultat.

Na poluvremenu ih je u svlačionici sačekalo još loših vesti, kako Šahtjor nakon 45 minuta igre u Harkivu ima 2:0 protiv trenutnog lidera grupe, ali i engleske Premijer lige, Mančester Sitija, koji je do večeras imao niz od 20 vezanih pobeda u svim takmičenjima.

Poveli su domaći fudbaleri u 26. minuut preko Bernarda, da bi Ismaili šest minuta kasnije povećao prednost ekipe iz Donjecka.

Kako stvari stoje, Šahtjor će u nokaut fazu Lige Šampiona, dok će se drugoplasirani timovi iz grupne faze Lige Evrope (a to mogu biti i Crvena Zvezda i Partizan) bojati da na žrebu za eliminacionu fazu ne izvuku Napoli.