ponedeljak 03.12.2018.
22:31

Poljak doneo vrlo bitne bodove Napolitancima.

EPA/FILIPPO VENEZIA

Atalanta je u 14. kolu Serije A dočekala Napoli, a aktuelni vicešampion slavio je sa 1:2 (0:1).

Poveli su gosti iz Napulja već u drugom minutu, na asistenciju Insinjea prednost je Napoliju doneo Fabijan Ruiz. Pobegao je omleni Italijan odbrani ekipe iz Bergama, izbegao je ofsajd zamku, a onda je idealno uposlio Španca koji je tako postigao svoj treći gol u Seriji A ove sezone.

Do kraja prvog dela nije bilo puno uzbuđenja, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku domaćin poravnao.

Hatebur spušta loptu glavom ka Zapati, a kolumbijski napadač, inače bivši igrač Napolija, rutinski matira Ospinu za 1:1.

Ipak, u 85. minutu, rezervista Milik prihvata centaršut Ruija, namešta se na udarac i efektno trese mrežu Atalante za novo vođstvo Napolija.

Do kraja nije bilo promene rezultata, treba napomenuti da je do 77. minuta u dresu Napolija na terenu bio i srpski internacionalac Nikola Maksimović.

Napoli drugi sa 32 boda, osam manje od vodećeg Juventusa, dok je Atalanta na 11. mestu sa 14 bodova manje od večerašnjeg rivala.