Nastavlja se "kuvanje" u Turskoj - Bašakšehir propustio priliku da se vrati na čelo tabele

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 26.02.2018.
20:06

Samo bod za turskog viceprvaka protiv Genčlerbirligija na svom bunjištu.

BETA/AP Photo/Emre Tazegul

Na spuštanju zavese na 23. kolo turske Superlige, Bašakšehir i Genčlerbirligi su remizirali rezultatom 1:1.

Oba gola su pala posle prekida.

Sredinom prvog poluvremena Emanuel Adebajor je umakao svojim čuvarima i udarcem glavom doveo domaći tim u vođstvo posle prekida koji je izveo Emrea Belezoglua, ali su gosti iz prestonice početkom drugog poluvremena uspeli da izjednače golom Abdula Kalilija iu slobodnjaka sa oko 30 metara i da osvoje bod na teškom gostovanju u Istanbulu.

Poslednjih dvadesetak minuta za goste odigrao je srpski internacionalac Marko Milinković.

Golove pogledajte u prilogu:

1-0 Adebajor 28'

1-1 Kalili 50'

Uz goste iz Ankare, najviše razloga za zadovoljstvo ovakvim ishodom utakmice odigrane na stadionu koji nosi ime po Fatihu Terimu ima klub koji s klupe predvodi upravo on, Galatasaraj, koji će ostati lider posle 23 odigrana kola, ali i veliki gradski rivali "lavova" koji takođe učestvuju u šampionskoj trci, branlac titule Bešiktaš i najtrofejniji turski klub Fenerbahče.