subota 13.02.2021.
17:26

Zanimljive utakmice i sve su završene nerešeno.

EPA-EFE/Martin Meissner

Leverkuzen je prosuo 2:0 iz 85. minuta. Danas su dočekali Majnc na svom terenu i na kraju je bilo 2:2.

Igrao se 14. minut kada smo videli prvi gol na ovom meču, magija Dijabija, proleteo je po levoj strani, uputio sjajan centaršut po zemlji, a na pravom mestu je bio Alario koji pogađa mrežu za 1:0.

Gosti su bili ravnopravan rival do kraja utakmice, ali su primili još jedan gol, Patrik Šik je bio strelac u 85. minutu utakmice. Svi su tada mislili da nema spasa Majncu, ali...

Glacel u 89. i Štoger u 2. minutu nadoknade su izjednačili rezultat.

U derbiju je Dortmund dočekao Hofenhajm, a pobednika nije bilo - 2:2.

Tokom 24. minuta igre domaćin dolazi do prednosti, bila je to odlična akcija i kontra Dortmunda, realizator je bio Džejdon Sančo,nije imao problema da reši situaciju 1 na 1 sa protivničkim golmanom

Uzvratili su gosti, nova lepa akcija, prebačena lopta na desnu stranu odakle je Rudi pronašao Dabura, a ovaj u maniru sjajnih napadača postiže gol za izjednačenje

Prekid je došao glave Borusiji u nastavku meča, nakon kornera videli smo kombinaciju igrača Hofenhajma, lopta dolazi do Bebua koji glavom vara protivnika za prednost gostiju.

Pokušavali su svim silama fudbaleri Borusije da stignu do izjednačenja, i uspeli su da izjednače u 81. minutu meča. Ležao je jedan fudbaler Hofenhajma na zemlji, ali igrači Dortmunda nisu obraćali pažnju, nakon greške odbrane, Haland krade loptu i pogađa za konačnih 2:2

Mijat Gaćinović danas na terenu, ali kao desni bek u dresu Hofenhajma.

U duelu Štutgarta i Herte takođe nije bilo pobednika - 1:1.

Golom Saše Kalajdžića domaći dolaze u prednost u 2. minutu nadoknade prvog poluvremena, a onda je Luka Nec na interesantan način poslao loptu u mrežu za konačnih 1:1. Nemanja Radonjić igrao od 58. minuta utakmice i uneo je dosta živosti u ekipu Herte.

Meč između Verdera i Frajburga završen je bez golova, Veljković za domaćina na terenu samo prvih 45 minuta.

Leverkuzen - Majnc 2:2
Dortmund - Hofenhajm 2:2
Verder - Frajburg 0:0
Štutgart - Herta 1:1