Nemci će imati problema, Jermenija 3/3 na startu kvalifikacija

sreda 31.03.2021.
20:19

Nezaustavljivi su.

EPA-EFE/VAHRAM BAGHDASARYAN/PHOTOLURE

Fudbalska reprezentacija Jermenije pravi je hit kvalifikacija za Svetsko prvenstvo naredne godine u Kataru pošto je kraj martovskog ciklusa dočekala sa maksimalne tri pobede nakon što je u Jerevanu slavila protiv Rumunije sa 3:2.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a u nastavku je viđeno čak pet, iako se na prvi čekalo sve do 56. minuta.

Vođstvo Jermenima doneo je vezista Krasnodara Eduard Sperstsijan u spomenutom minutu pošto je nakon udarca sa distance uz pomoć stative savladao protivničkog golmana.

Usledio je odgovor gostiju koji su u razmaku od 10 minuta stigli do preokreta zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksandru Cicaldau.

Fudbaler Krajove je u 62. minutu doneo izjednačenje Rumuniji, a zatim u 72. i vođstvo.

Usledio je paklen finiš domaćina kojem je trebalo svega dva minuta da dođe do pobede.

Prvo je Varazdat Harojan u 87. minutu izjednačio rezultat, a konačnu pobedu doneo je Tigran Barsegjan u 89.

Jermenija nakon tri kola zauzima maksimalan učinak posle pobeda nad Rumunijom, Islandom i Lihtenštajnom, ali će izvesno spasti na poziciju broj dva ukoliko Nemci večeras opravdaju ulogu favorita i slave protiv Severne Makedonije u Duizburgu.