Nestvarni Di Marija i temperamentni Mbape, novajlija pokazao zube šampionu, suvi kvalitet na kraju presudio!

subota 01.09.2018.
18:59

Fudbaleri Pari sen Žermena nastavili su pobedonosni niz u francuskom šampionatu.

EPA/YOAN VALAT

Aktuelni prvak slavio je i u četvrtom kolu, ovoga puta su savladali Nim na "Kostijeru" rezultatom 2:4 (0:2).

Nakon prvog poluvremena je delovalo da će Parižani upisati još jedan rutinski trijumf.

Poveli su gosti iz prestonice u 36. minutu, strelac je bio Nejmar na asistenciju Tome Menijea.

Odličan dupli pas su odigrali Mbape i desni bek Parižana, Belgijanac je ubacio loptu pred gol Nima, a tamo je klizećim startom Nejmar ugurao u mrežu rivala. Tako je Brazilac nastavio svoju seriju, postigao je makar po gol na svakom meču od starta sezone.

Samo četiri minuta kasnije, nesvakidašnja majstorija Anhela Di Marija, koji postiže gol direktno iz kornera sa desne strane.

Sa 2:0 u korist PSŽ se otišlo na odmor, a onda su domaći fudbaleri pokazali da se neće predati ni pred šampionom Francuske.

Igrao se 63. minut, kada je Bobišon uputio fantastičan udarac sa ivice kaznenog prostora i matirao Areolu za 2:1.

Samo osam minuta kasnije, kapiten Tijago Silva pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru za najstrožu kaznu, Savanije je preuzeo odgovornost i poravnao rezultat, 2:2.

Ipak, nije dugo trebalo gostima da dođu do trećeg kola, Kimpembe je poslao savršenu loptu ka Mbapeu, hitronogi napadač "Svetaca" je pobegao odbrani i volej udarcem zakucao loptu u mrežu rivala za novu prednost Parižana.

Pobedu je u drugom minutu nadoknade overio Edi Kavani.

Ružne scene pred sam kraj susreta, Mbape je pao nakon jednog oštrog starta, to je probudilo bes u napadaču "Svetaca", koji je rešio da se obračuna sa čovekom koji je neoprezno startovao, Savanijeom, glavni arbitar je obojicu počastio crvenim kartonima.

PSŽ je upisao i četvrti trijumf od starta sezone i prvi je na tabeli sa maksimalnih 12 bodova. Nim je nakon dva uvodna trijumfa, doživeo i drugi vezani poraz.

Statistika je više nego zanimljiva, Nim je imao duplo više šuteva od aktuelnog šampiona (14:7), ali je razliku u kvalitetu na kraju isplivala na površinu.

PSŽ: Areola, Menije, Silva, Kimpembe, Nsoki (Kerer), Markinjos, Rabio, Mbape, Nejmar (Nkunku), Di Marija (Draksler), Kavani

Nim: Bernardoni, Alakuč, Brijankon, Landre, Pakiz, Savanije, Dijalo (Bobišon), Val (Bozok), Tijub, Giljem (Depre), Ripar