09:58
Izvor:

Brazilac ne zaboravlja "neprijatelja" iz prošlog susreta.

AP Photo/Christophe Ena

Maurisio Poketino je osvojio svoj prvi trofej sa PSŽ-om samo 11 dana po dolasku/povratku u Pariz.

U finalu Superkupa Francuske savladan je Marsej rezultatom 2:1. "Le Klasik" je imao svoja uzbuđenja, doduše ne toliko kao prošli kada smo videli čak četiri isključenja. Nejmar je rešio meč, Brazilac je ušao u igru u 65. minutu i dao gol za 2:0 u 85. minutu posle sigurnog izvođenja penala.

Po sudijskom zvižduku usledilo je veliko slavlje, Brazilac je iskoristio i priliku da se oglasi na Tviteru i potkači Alvara Gonzalesa - defanzivca kojeg je svojevremeno optužio za rasizam.

"Kralj je rođen, Alvaro?", napisao je Nej a onda mu je i španski defanzivac odgovorio.

"Roditelji su me učili da uvek izbacim đubre. OM zauvek", stoji u odgovoru štopera Marseja.

Prozivka se dodatno nastavila. Nejmar je odgovorio kako je Alvaro zaboravio na osvajanje titula, Španac mu je potom napisao kako je Nejmar večna senka pravog kralja postavivši sliku Pelea. Nej je "rat" završio sa odgovorom kako je Alvaro njegova večna senka, napravio ga poznatim.

Prvi trofej Poketina je mogao da prođe i bez ovoga, ali Nejmar nije izdržao.