Niko kao Pjontek!

subota 16.02.2019.
23:46

Poljska gol-mašina nastavlja teror i na "San Siru", već ispisao istoriju "Rosonera".

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Milan je upisao veliki trijumf u Bergamu, slavili su protiv sjajne Atalante sa 1:3, više o samom susretu OVDE.

Dva pogotka na ovom susretu postigao je napadač Kšištof Pjontek, koji je na "San Siro" stigao u januaru iz Đenove.

Tako je Poljak došao do svog šestog gola u dresu "Rosonera" za samo četiri upisana starta u utakmicama Serije A i Kupa Italije.

Put do mreže je u šest navrata pronašao iz 18 pokušaja, što takođe dokazuje koliko je Pjontek zaista efikasan, a sledeći podatak govori koliko dobar potez su Leonardo i Maldini napravili njegovim angažovanjem ove zime.

Naime, Kšištof Pjontek je večeras postao fudbaler koji je u dresu Milana najbrže stigao do učinka od šest pogodaka.

Za to mu je bilo potrebno samo 310 minuta, te je tako oborio rekord legendarnog Gunara Nordala, kojem je za šest golova bilo potrebno 419 minutu.

Treći je sada na listi Mario Baloteli, koji je do svojih prvih šest golova u dresu "Rosonera" stigao za 433 minuta na terenu.

"Pistolero" je nezaustavljiv, izgleda da će ubrzo menjati broj na dresu, kako je uprava odbila da mu da "devetku", jer smatraju da taj "sveti" broj na "San Siru" mora da se zasluži.