Nikola Đurđić - Kad nema gola, tu je asistencija

21:59

Još jedna odlična partija srpskog napadača Nikole Đurđića u dresu ekipe Malmea.

mff.se
mff.se

Fudbaleri Malmea pobedili su Kalmar sa 3:0 u 28. kolu švedskog šampionata, a Nikola Đurđić prikazao je još jednu veoma dobru partiju.

Srpski fudbaler nije uspeo da se upiše u strelce u trijumfu pred 14.000 navijača u Malmeu, ali je bio asistent kod drugog gola svog tima.

Markus Rosenberg bio je junak trijumfa, pošto je postigao dva gola, u 68. minutu i nadoknadi vremena.

Jo Inge Berget je bio strelac jedinog preostalog pogotka u 83. minutu. Njemu je sjajno asistirao Đurđić sa desne strane, tako da mu nije bilo teško da sa tri metra pogodi prazan gol.

Đurđić je odigrao svih 90 minuta, a na terenu je poslednjih pola sata bio i Vladimir Rodić.

Malme je trenutno četvrti na tabeli sa 51 bodom, devet manje od Norčepinga, koji ima utakmicu manje.

Kalmar je ostao na 13. poziciji sa 27 bodova.

U narednom kolu švedskog šampionata, Malme narednog vikenda gostuje Hamarbiju, a prethodno u sredu od 20.45 dočekuje Šahtjor u okviru trećeg kola Lige šampiona.