Nikolićevu Lokomotivu poterali maleri, preokret i poraz u derbiju!

nedelja 23.08.2020.
20:17

Počelo je odlično, a onda...

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Fudbalski vikend u Rusiji obeležio je gradski derbi između Spartaka i Lokomotive, a na kraju je bodove osvojila ekipa Spartaka, koja je slavila rezultatom 2:1.

Ekipa Marka Nikolića povela je već u desetom minutu, golom brazilskog defanzivca Kerkeire i činilo se da se stvari odvijaju baš kako je srpski stručnjak planirao.

Ali, samo nekoliko minuta kasnije, svi planovi padaju u vodu. Prvo teška povreda Barinova koji je u 18. minutu iznet sa terena,  da bi u 37. minutu Nikolić ostao i bez jednog od najboljih igrača, Alekseja Mirančuka, koji je takođe morao van terena.

Izdržala je Lokomotiva u izmenjenom sastavu do 53. minuta, a onda je Larson doneo izjednačenje Spartaku. Na preokret se čekalo do 81. minuta, kada rezervista Sobolev postavlja konačnih 2:1 za Spartak.

Lokomotivi je ovo prvi poraz u novoj sezoni, sada če četvrta na tabeli sa sedam bodova, a Spartak je upisao drugi trijumf i ima ukupno osam bodova na trećem mestu.