subota 02.11.2019.
20:23

Sevilja je vodila dobar deo meča protiv Atletika, ali nije uspela da pobedi.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Ekipa Sevilje je u okviru 12. kola španske Primere dočekala Atletiko Madrid i na kraju pobednika nije bilo - 1:1 (1:0).

Utakmica nije obilovala šansama, a Atletiko je bio nešto ozbiljniji u nameri da dođe do pobede.

Ipak, Sevilja je bila prva koja je stigla do gola, Banega je izveo slobodan udarac, odbijenu loptu je dočekao Vaskez koji je pogodio mrežu Jana Oblaka. Najbolji golman na svetu po mišljenju Dijega Simeonea je morao bolje.

U 41. minutu Koke je mogao da postigne gol za izjednačenje, ali nije uspeo. Ipak, jeste Dijego Košta u 56. minutu, ali njegov gol je poništen nakon intervencije VAR tehnologije.

Konačno su gosti stigli do gola u 60. minutu kada je Arijas pronašao Alvara Moratu koji je uspeo da glavom pogodi gol za izjednačenje.

De Jong je mogao Sevilji da donese pobedu, a isto i na drugoj strani Dijego Košta koji je promašio kazneni udarac u 71. minutu, golman Vačlik je bio na mestu.

I na samom kraju utakmice nova šansa za Dijega Koštu, ali promene rezultata nije bilo.