sreda 22.07.2020.
22:27

Pored šampiona Lidsa ekipa Vest Bromvič Albiona će u Premijer ligu.

Dosta zanimljivo poslednje kolo Čempionšipa, tri ekipe su se borile za preostalo mesto koje vodi u Premijer ligu, a to su VBA, Brentford i Fulam.

Pred ovo kolo VBA je imao 82 boda, Brenford 81, a Fulam 80. Gol razlika je bila odlučujuća ukoliko ekipe imaju isti broj bodova, tako da je Fulam bio u najtežem položaju.

Nisu ni pobedili. Igrali su protiv Vigana u gostima, domaći su poveli u 32. minutu utakmice preko Mura, a onda je Kebano u drugom poluvremenu izjednačio.

Naš Mitrović igrao svih 90 minuta, ali je dobro sačuvan.

Brentford je poražen od Barnslija, da su pobedili mogli su u Premijer ligu direktno, ali je Vest Bromvič otišao tamo. Barnsli je slavio sa 1:2, postigli su gol u nadoknadi vremena.

VBA je odigrao samo 2:2 protiv Kvins Park Rendžersa, ali se ispostavilo da im je to sasvim dovoljno za plasman u Premijer ligu.

Ono što je takođe zanimljivo jeste da je Notingem u poslednjem minutu nadoknade izgubio mesto u plej-ofu od direktnog protivnika Svonsija, "labudovi" su slavili sa 1:4, taman koliko im je trebalo da preuzmu mesto u plej-ofu.

Inače, iz lige ispadaju Čarlton, Vigan i Hal.