Norič sveo šanse 'Građana' za titulu na minimum

subota 12.03.2016.
15:41

Bleda partija Mančester Sitija na 'Kerou Roudu', srčani 'Kanarinci' otkinuli bod velikom favoritu na premijeri 30. kola Premijer lige.

BETA/AP Photo/Jon Super

Duel između Noriča i Mančester Sitija završen je podelom bodova i završen najnepopularnijim rezultatom - 0:0.

Serhio Aguero je u nekoliko navrata zapretio Radiju u prvih pola sata, ali nije pronašao put do mreže. U finišu prvog dela igre je Partik Bamford imao najbolju šansu za domaće, ali je njegov pokušaj ostao na prečki.

U nastavku su se 'Kanarinci' lavovski branili, uspešno odolevali napadima 'Građana' koji su mahom bili jalovi, rezervista Mbokani je bio u izglednoj prilici da presudi gostima pet minuta pre kraja regularnog dela, tukao je pored gola.

U samoj završnici Siti je napravio par opsada protivničkog gola, ali bedem nije probijen.

Mnogo se osetilo odsustvo povređenog Jaje Turea u ekipi Mančester Sitija, Aleksandar Kolarov je utakmicu presedeo na  klupi za rezerve, Pelegrinijev izbor na levom boku bio je Gael Kliši.

Norič je sasvim zasluženo osvojio bod, ali ipak ostaje u zoni ispadanja, dok su 'Građani' ovim remijem sveli sebi šanse na minimum da mogu da osvoje titulu šampiona.

Danas su na programu još dva meča 30. kola Premijer lige, Bornmaut dočekuje Svonsi, a na 'Britaniji' u Stouku gostuje Sautempton.