Izvor:

Veoma loša izdanja Leverkuzena na startu Nove godine.

EPA-EFE/Maja Hitij

Bajer iz Leverkuzena je igrao sjajno u prvom delu sezone i bio je čak na vrhu Bundeslige, ali je sada vezao i četvrti meč bez pobede.

Poslednji put su pobedili pre mesec dana i to Keln u gostima 0:4, pa je sada samopouzdanje poljuljano ovoj ekipi.

Danas su izgubili 1:0 na gostovanju Union Berlinu u jednoj veoma čvrstoj utakmici, Leverkuzen je imao nešto veći posed lopte i više šansi, ali nisu uspeli da stignu do gola u mreži golmana Lutea.

Imali su i domaći svoje šanse, Fridrih je pogodio stativu u prvom poluvremenu, a isto je uradio Tečer u drugom poluvremenu.

Sa druge strane, par šansi za Leverkuzen, pa možemo reći i da je podela bodova bila najrealniji ishod. Ipak, nije se desila, u poslednjim trenucima utakmice Tučer istrčava kontru, izlazi 1 na 1 sa gostujućim golmanom i postavlja konačan rezultat