Nova goleada i prvi poraz Piksijevog Gvangžua

nedelja 18.03.2018.
10:43

Fudbaleri Gvangžu R&F doživeli su prvi poraz u novoj sezoni iako su posle samo devet minuta igre imali dva gola prednosti protiv Šangaja.

Sportske.net

Nakon dva trijumfa na startu nove sezone u Kini ekipa koju sa klupe predvodi naš Dragan Stojković Piksi upisala je i prvi pora.

Gvangžu R&F poražen je na svom terenu od Šangaja rezultatom 5:2 (3:2) iako je već nakon devet minuta igre imao dva gola prednosti.

Golovima Zahavija i Žia domaći su poveli sa 2:0 već u prvih deset minuta ali je zatim na scenu stupio Vu Lei i sa tri gola u razmaku od 17. do 29. minuta napravio potpuni preokret.

U nastavku meča gosti su postigli još dva gola. Najpre je pogodio Hulk u 53. minutu, a dvadeset minuta kasnije Brazilac beleži asistenciju a Vu Lei četvrti gol na utakmici i postavlja konačnih 5:2 za Šangaj SIPG.

Na taj način Šangaj je preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa maksimalnim učinkom iz prva tri meča, dok Piksijev Gvangžu R&F pada na peto mesto posle prvog prvenstvenog poraza.