Novi gol Andrije Živkovića, PAOK ređa pobede

nedelja 06.12.2020.
19:24

U Grčkoj ne posustaju ni Olimpijakos, ni PAOK.

EPA-EFE/ACHILLEAS CHIRAS

Ovog vikenda igra se 11. kolo grčke Superlige, a večeras je ekipa PAOK-a u Solunu savladala Asteras sa 2:0 i tako nastavila trku za vodećim Olimpijakosom koji ima bod više, uz utakmicu manje od crno-belih iz Soluna.

Prvo poluvreme donelo je velike probleme PAOK-u, prvo povreda Rodriga koji je u 21. minutu izašao iz igre, a onda i isključenje El Kadurija u 38. minutu.

Ipak, i sa igračem manje na terenu, tim iz Soluna je uspeo da u nastavku meča dođe do očekivane pobede. Vodeći (evro)gol za domaće postigao je Colis u 64. minutu, bio je to projektil sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, a sve dileme oko pobednika otklonio je Andrija Živković, koji je u 70. minutu realizovao jedanaesterac za PAOK i postavio konačnih 2:0.

Živković je bio starter u ekipi PAOK-a, a zamenjen je u samom finišu, par minuta pre kraja meča.