Novi gol Uroša Đurđevića nedovoljan Sportingu, poraz u 95. minutu, Primera postaje ''nemoguća misija''?

ponedeljak 06.05.2019.
20:17

Srpski napadač igra odlično ove sezone, nastavio je golgetersku seriju.

Screenshot/YouTube

U španskoj Segundi igra se 37. kolo, a ekipa Sportinga iz Hihona, čiji napad predvodi nekadašnji fudbaler Partizana Uroš Đurđević poražena je sinoć protiv domaće Majorke rezultatom 2:1.

Ovim porazom Sporting se zbačajno udaljio od mesta koje vodi u plej-of za plasman u Primeru po završetku ligaškog dela sezone. Pet kola pre kraja, tim iz Hihona ima šest bodova manje od šestoplasirane La Korunje, koja je posloednja u plej-of zoni u ovom trenutku.

Ipak, ono što nas sada najviše zanima kada je Sporting u pitanju, to je još jedan pogodak Uroša Đurđevića, ukupno 11. u sezoni.

Hrvatski napadal Ante Budimir je u 19. minutu doveo Majorku u vođstvo, a Đurđević je izjednačio trinaest minuta kasnije, snažnim i preciznim udarcem iskosa sa desne strane, pošto je prethodno uspešno izbegao ofsajd-zamku - 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi bukvalno do poslednjih trenutaka utakmice, a u petom minutu nadoknade vremena Lopez je doneo pobedu domaćem timu - 2:1.

Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.