subota 22.04.2017.
16:06

David Alaba je morao van igre zbog povrede u ranoj fazi utakmice protiv Majnca.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Posle samo 17 minuta igre na 'Alijanc Areni' Karlo Anćeloti je bio prinuđen da izvrši izmenu.

Jozua Kimih je zamenio Davida Alabu, koji se povredio.

Čekaju se lekarski izveštaji, a nemački mediji prenose da postoji verovatnoća da je sezona završena za sjajnog levog beka.

Podsetmo, Anćeloti do kraja sezone neće moći da računa ni na prvog golaman Manuela Nojera, koji je doživeo povredu stopala na revanš meču 1/4 finala Lige šampiona proitv Real Madrida na 'Satjago Bernabeu'.

Bajern bi tako mogao da ostane bez dva standardnda prvotimca u finišu sezone, u kom će napasti "duplu krunu".

Inače, Majnc je poveo u Minehnu golom Bojana Krkića u trećem minutu, a Arjen Roben izjednačio na 1:1 minut pre no što je Alaba izašao iz igre. "Leteći Holanđanin" je na taj način šesti put u karijeri postigao dvocifren broj golova u sezoni u Bundesligi. Ipak, gosti od odlaska na odmor uspevaju ponovo da povedu, Brosinski je bio precizan sa 'bele tačke' za 1:2.

Elimanacija iz Lige šampiona posle brutalne sudijske krađe u Madridu izgleda da ostavlja posledice po nemačkog šampiona.