Novo veliko iznenađenje na Kopa Amerika

Autor: Boban Filipović
nedelja 14.06.2015.
23:08

Priredila ga je Venecuela, koja je minimalcem savladala favorizovanu Kolumbiju. Golman Baroha izrastao u heroja.

Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko

Venecuela je od starta stavila 'Kafeterosima' do znanja da će biti nezgodan rival i da će juriti pobedu.

Ronald Vargas je bio najagilniji igrač na terenu u prvom poluvremenu, a David Ospina najzaslužniji što se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Golman Arsenala imao je par odličnih intervencija, najbolju u finišu provg dela igre kada je zaustavio pokušaj Guere.

Ipak, na isteku sata igre Venecuela je svoju dobru igru krunisala vođstvom. Gol je postigao napadač Zenita Hose Rondon posle sjajnoj trzaja glavom na asistenciju Guere, takođe glavom!

Chile Soccer Copa America Colombia Venezuela

Zanimljivo, u trenutku kada je primila gol, Kolumbija nije uputila nijedan udarac u okvir gola svog rivala i tek tada krenula da igra kako se od nje očekuje.

U poslednjih 20 minuta umesto Karlosa Bake zaigrao je Teofilo Gutjerez i odmah imao priliku da poravna rezultat, ali je izblokiran u odsudnom momentu.

U samom finišu pobedu Venecueli sačuvao je golman Alain Baroha.

Prvo je podigao je publiku na noge kada je sjajnom paradom ukrotio odličan šut Hamesa Rodrigeza, a odmah potom skinuo pokušaj rezerviste Kardone glavom nakon kornera.

Ostalo je 1:0 za Venecuelu, jedini gol možete videti na ovom linku. U drugoj utakmici prvog kola grupe C večeras od 23:30 se sataju Peru i Brazil.