subota 26.09.2020.
20:31

Košmarni početak sezone za tim iz Gelzenkirhena.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Posle 0:8 protiv Bajerna u prvom kolu, ekipa Šalkea danas je doživela i drugi ubedljiv poraz na startu sezone u Bundesligi.

U meču drugog kola, Šalke je večeras, bez Matije Nastasića u igri, na svom terenu poražen od Verdera rezultatom 3:1, s tim da je jedini gol domaći tim postigao tek u poslednjim sekundama meča.

Verder je poveo u 22. minutu posle kornera koji je odlično izveo Augustinsen, a Sargent prosledio na peterac do Fulkruga, koji potpuno neometan pogađa za vođstvo Verdera od 1:0.

Petnaest minuta kasnije novi prekid, opet Augustinsen odlično centrira, ovoga puta iz slobodnog udarca sa desne strane, a Fulkrug duplira prednost - 2:0.

Kada je u 59. minutu Kabak skrivio penal, a Fulkrug ga pretvorio u gol za svoj het-trik, postalo je potpuno jasno da bodovi idu u Bremen.

Nešto kasnije Kabak je zaradio i drugi žuti karton, pa je Šalke u završnici igrao sa fudbalerom manje. Ipak, u samom finišu meča, Mark Ut je koliko-toliko ublažio poraz Šalkea - 3:1.