Kada bi i ostale linije tima doveli u red, gde bi im bio kraj...

EPA-EFE/PETER POWELL

Od kako je Jirgen Klop preuzeo Liverpul, jedno se mora priznati, "Redsi" igraju atomski fudbal.

Minule sezone je "velika trojka" Kutinjo-Mane-Firmino terorisala mreže po Premijer ligi, a sada su dobili pojačanje u vidu Salaha, pa sa Egipćaninom seju strah i po ostatku Evrope, kako su minule sezone izborili i Ligu Šampiona.

Moć Liverpulovog napada sada je na svojoj koži oseti moskovski Spartak, koji je za samo 20 minuta u tri navrata kapitulirao na "Enfildu", da bi u drugom poluvremenu za samo pet minuta primili još dva gola.

Nakon 50 minuta utakmice u Liverpulu, na semaforu je pisalo 5:0 za domaćina, koji je tako stigao do cifre od 21 gola u grupnoj fazi LŠ ove sezone.

Sa tim učinkom postali su najefikasniji engleski tim u istoriji grupne faze elitnog takmičenja, a nakon toga su u 76. minutu došli i do šestog gola protiv ruskog prvaka, 22. u Ligi Šampiona ove sezone.

Ove sezone je od njih efikasniji samo PSŽ, koji je postigao 25 golova i postao najefikasniji tim u istoriji grupe faze Lige Šampiona.