Olimpijakos prekinuo seriju poraza, Đurđević ušao sa klupe

subota 14.10.2017.
22:16

Ekipa iz Pireja slavila je u sedmom kolu grčke Super Lige.

EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

"Crveno-beli" iz Pireja prekinuli su niz od tri vezana poraza u svim takmičenjima pobedom nad Panioniosom od 3:4 (1:3), mada je malo nedostajalo da ostanu bez maksimalnih bodova.

Poveli su domaći preko Spiridonovića već u trećem minutu.

Uspeli su gosti da poravnaju preko Sisea već 17 minuta kasnije, da bi u 37. minutu preko Ansarifarda došli i do preokreta.

Iranac je postigao svoj drugi gol u 45. minutu i tako doneo dva gola prednosti Olimpijakosu pred odlazak na odmor.

Ipak, Panionios se nije predavao, u 82. minutu su smanjili na 2:3 preko Iranca Šođeija, da bi samo dva minuta nakon toga poravnali rezultat preko rezerviste Durmišaja.

Olimpijakos ipak uspeva da dođe do gola u 86. minutu, strelac je bio grčki reprezentativac Kostas Fortunis, čijim golom je, ispostaviće se, ekipa iz Pireja došla do tri boda.

Bivši napadač Parizana Uroš Đurđević na terenu je bio u poslednjih 15ak minuta.

Olimpijakos je tako preskočio Panionios na tabeli, sada su četvrti sa 11 bodova, koliko ima i njihov večerašnji rival, dok prvoplasirani AEK ima 13 bodova i utakmicu manje od obe pomenute ekipe.