16:44

Iz meča u meč donosi dobre vesti i Partizanu.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Umar Sadik ne prestaje sa golovima!

Nigerijski napadač od čijih igara i dalje zavisi koliko će kasa kluba iz Humske biti napunjena u narednih nekoliko meseci, sjajno igra ove sezone u dresu španske Almerije, što je potvrdio i danas.

Njegov tim, doduše, nije uspeo da na svom terenu savlada ekipu Sabadelja, meč je završen rezultatom 2:2, a Sadik je postigao još jedan gol, ukupno deseti u Segundi ove sezone i treći je strelac lige, iza De Tomasa i Đurđevića koji su postigli po 12. Moglo je da ih bude i više, ali mu je jedan pogodak prethodno poništen zbog ofsajda.

Almerija je povela golom Koste u 38. minutu, sredinom drugog poluvremena Sabadelj je do izjednačenja stigao atogolom Makaridzea, a novo vođstvo Almeriji Sadik je doneo u 76. minutu. Ipak, do kraja, još jedan gol gostiju, postigao ga je Ernandes Garsija osam minuta kasnije za konačnih 2:2.

Posle 22 kola Segunde, Almerija zauzima treće mesto sa 42 boda, tri manje od vodećih Majorke i Espanjola, ali i uz utakmicu manje.