"Orlovi" dobili rivala u finalu plej-ofa! Ispala Bosna!

U okviru baraža pobede Severne Makedonije i Mađarske.

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Bugarska - Mađarska 1:3
Island - Rumunija 2:1

Mađari su u finalu plej-ofa pošto su danas savladali Bugarsku na stadionu Vasil Levski u Sofiji.

Teško da možemo reći da su gosti bili bolji tim, ali su na kraju iskoristili svoje šanse. Prvo su poveli preko Orbana u 17. minutu, da bi Kalmar postavio 0:2 u 47. minutu. Na 0:3 postavlja Nikolić u 75. minutu, a Bugari su uspeli da postignu utešni gol preko Jomova.

Island je golovima u prvom poluvremenu uspeo da stigne do finala sa Mađarima. Sigurdson u 16. minutu i 35. minutu je doneo veliku prednost svom timu.

U nastavku bolja igra Rumunije, postigli su i gol iz penala preko Maksima u 62. minutu, ali je to bilo sve od njih.

U finalu je Mađarska domaćin.

BiH - Severna Irska 1:1, produžeci, penalima 3:4
Slovačka - Irska 0:0, produžeci, penalima 4:2

U finalu će igrati Severna Irska i Slovačka.

Norveška - Srbija 1:1, produžeci 1:2
Škotska - Izrael, 0:0, produžeci, penalima 5:3

U finalu će igrati Srbija i Škotska u Beogradu.

Gruzija - Belorusija 1:0
S. Makedonija - Tzv. Kosovo

Gruzija je još u popodnevnom terminu stigla do pobede protiv Belorusije, a ekipa Severne Makedonije je savladala tzv. državu Kosovo sa 2:1.

Kololi je postigao autogol u 16. minutu za prednost Makedonaca, da bi Haderđonaj izjednačio u 29. minutu. Ipak, pobedu domaćinu donosi Velkovski u 33. minutu.

Gruzija će biti domaćin u finalu sa Makedonijom.