subota 02.01.2021.
17:59

Šefild ne može nikome ni da postigne gol, a kamoli da osvoji bod...

EPA-EFE/Andy Rain / Pool

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su na svom Selhurst Parku ekipu Šefild Junajteda rezultatom 2:0 (2:0) u 17. kolu Premijer lige.

Strelci za Palas bili su Šlup i Eze u prvom poluvremenu, a Luka Milivojević je odigrao skoro ceo meč, pošto je izašao tek u nadoknadi vremena.

Kristal Palas je odlično otvorio meč, pošto je već u četvrtom minutu, Zaha prošao, proigrao Bentekea, a ovaj prosledio loptu do Šlupa, koji pogađa za 1:0.

Upravo je strelac gola doživeo povredu zadnje lože zbog koje je morao da napusti teren u 40. minutu, a zamenio ga je Eze. On je iz svog prvog kontakta sa loptom, nanizao nekoliko čuvara i pogodio dalji ugao za 2:0.

U drugom poluvremenu Kristal Palas se okrenuo odbrani svog gola, držao je goste daleko od opasne zone i sačuvao prednost za važne bodove.

Šefild je zabeležio tako zabeležio čak 15. poraz ove sezone i sa dva osvojena boda je već sada siguran putnik u Čempionšip.

Palas je ovom pobedom skočio na 12. poziciju sa 22 boda.