subota 16.09.2017.
15:23

Ima li iko gori od njih ove sezone?!

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Fudbaleri Kristal Palasa zabeležili su četvrti uzastopni poraz bez datog gola, pošto je danas na Selhurst parku slavio Sautempton rezultatom 1:0 (1:0).

Palas je tako oborio negativni rekord Njukasla bez datog gola na četiri utakmice u Premijer ligi.

Kristal Palas je opet počeo loše meč, pošto je Sautempton poveo rezultatom 0:1 već u šestom minutu.

Poput prošlog susreta sa Barnlijem, Palas je opet brzo primio gol, Tadić je odlično šutirao iskosa sa desne strane, golman Henesi je odbio loptu pravo na nogu Dejvisa koji pogađa za 0:1.

Palas je imao nekoliko izglednih prilika do kraja poluvremena, a najopasniji je bio Loftus-Čik koji je najpre odlično proigrao Bentekea, a ovaj šutirao u golmana Forstera, da bi potom donedavni igrač Čelsija šutirao sa distance za malo pored gola.

U drugom delu igre, Sautempton je kontrolisao igru na sredini terena, Palas se mučio i teško dolazio do pravih šansi.

Domaći tim je u 78. minutu oborio rekord bez datog gola na startu jedne sezone, pošto je oborio Njukaslov iz avgusta i septembra 2004. kada "svrake" nisu dale gol 438 minuta.

Palas je taj rekord povećao na 450 minuta pošto do kraja nije uspeo da zatrese mrežu sjajnog Forstera.

U timu Palasa u finišu je šansu dobio Luka Milivojević, doke Dušan Tadić napustio teren nekoliko minuta pre kraja.

Sautempton je sada skočio na peto mesto sa osam bodova, dok je Palas ostao jedini tim bez osvojenog boda.