Pandemija seli Arsenal, počeli pregovori sa UEFA!

Autor: Ivan Cvetković
petak 29.01.2021.
15:17
Izvor: Sportske.net

Portugal je na crvenoj listi Velike Britanije za putovanja.

Epa/Andy Rain
Epa/Andy Rain

Povezane vesti

Fudbalski klubovi Arsenal i Benfika razgovaraju sa Evropskom fudbalskom unijom UEFA o promeni mesta odigravanja predstojeće utakmice šesnaestine finala Lige Evropa zbog restrikcija u vezi sa korona virusom u Velikoj Britaniji.

Portugal je na crvenoj listi Velike Britanije za putovanja, što znači da bi fudbaleri Arsenala i cela ekipa morali da provedu 10 dana u izolaciji po povratku u zemlju.

Kako je preneo Bi-Bi-Si (BBC), klubovi pokušavaju da pronađu mesto koje bi odgovaralo Arsenalu i Benfiki, ali i kriterijumima UEFA.

Prva utakmica trebalo bi da se igra 18. februara u Portugalu, a revanš sedam dana kasnije u Londonu.

Čelnici Arsenala razgovaraju sa kolegama iz Benfike, predstavnicima UEFA i britanskih vlasti kako bi pronašli rešenje.

Britanske vlasti su danas zatvorile granice za putnike koji nemaju britansko prebavilište, a dolaze iz Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) radi sprečavanja širenja novog soja korona virusa koji se pojavio u Južnoj Africi.

Britanska vlada navela je da će preispitati izuzeće od pravila u vezi sa putovanjem "samo u slučaju najvažnijih i izuzetnih razloga".

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke