nedelja 31.01.2021.
18:03

Rutinska pobeda slavnog grčkog tima.

Twitter/@PAOK_FC

Fudbaleri PAOK-a zabeležili su prvu pobedu u grčkom šampionatu posle dva uzastopna kiksa, tako što su na svom terenu tukli slabašni Panetolikos sa ubedljivih 5:0.

U meču koji je došao samo četiri dana posle bolnog poraza od neprikosnovenog Olimpijakosa u Pireju, ceh je platio jedan od najlošijih timova u ligi.

Istina, čak 39 minuta trebalo je crno-belima da načnu mrežu gostiju, a to je na asistenciju Andrije Živkovića učinio austrijski napadač Tomas Murg.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a na 2:0 povisio je iskusni austrijski vezista Stefan Švarb u 51. minutu na asistenciju Rodriga.

Samo šest minuta kasnije Rodrigo se ponovo našao u ulozi asistenta. a strelac za ubedljivih 3:0 bio je grčki tinejdžer Kristos Colis.

Golovima u mreži gostiju nije bilo kraja, pošto je već u 61. minutu na 4:0 povisio Karol Sviderski, a u 90. minutu isti igrač postavio je konačan rezultat.

Živković je na terenu proveo 66. minuta, kada je trener domaćih izvršio dvostruku izmenu.

PAOK je ovom pobedom odmakao Panatinaikosu na četiri boda razlike izjednačivši se sa Arisom, koji ima 39 bodova.