Parižanima pripao Kup Francuske, samo da im ne presedne!

petak 24.07.2020.
23:14

Pari Sen Žermen osvojio Kup Francuske.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Pobednik Kupa Francuske za sezonu 2019/20 jeste Pari Sen Žermen koji je danas u finalnoj utakmici savladao Sent Etjen sa 1:0.

Parižani su poveli u 14. minutu utakmice, tada je Kilijan Mbape prošao kao šilo, šutirao, golman Sent Etjena je odbranio, ali je praktično namestio loptu na nogu Nejmaru koji uglavnom ne greši iz ovih situacija. Tako je bilo i sada, ali je malo falilo da prebaci gol.

Sredinom prvog poluvremena pravi haos na stadionu Sen Deni. Sve je počelo nakon oštrog starta Perana nad Mbapeom, reprezentativac Francuske je morao da izađe van terena zbog povrede, a odmah nakon starta je nastao opšti haos na terenu. Žute kartone zaradili su dvojica igrača PSŽ Baker i Paredes, kao i iskusni Hamuma na drugoj strani.

Da napomenemo da je crveni karton zbog starta dobio Peran, kao i da je povreda Mbapea ozbiljna na prvi pogled.

Do kraja poluvremena šansa za Ikardija, ali bez promene rezultata.

Nije bilo promene rezultata ni u nastavku utakmice, kao ni nekih velikih šansi, PSŽ je dobro odradio posao sa igračem više i tako stigao do novog trofeja u svojim vitrinama.

Mnogi se nadaju samo da ova utakmica više nije odnela nego donela za PSŽ imajući u vidu povredu Mbapea i predstojeće utakmice u Ligi šampiona.