Partizanov rival nije naivan, 11 golova u poslednje dve utakmice!

16:42

Mnogi ih potcenjuju, ali nisu se slučajno plasirali u grupnu fazu.

Epa/Rodrigo Antunes

Ekipa estonske Flore iz Talina jedan je od Partizanovih rivala u grupni Lige konferencija, a njihov susret sa crno-belima planiran je za drugo kolo na stadionu u Humskoj.

Gledajući poslednje rezultate ekipe iz Talina, Flora je u sve boljoj formi, što je potvrdila i danas, pobedom od 6:0 na gostujućem terenu protiv Parnua u 23. kolu šampionata Estonije.

Prvo poluvreme obeležio je autogol Korea, a u drugom je usledila prava kanonada gostujućeg tima.

Prednost je duplirao Zenjov u 68. minutu, isti igrač je šest minuta kasnije realizovao i penal za 3:0. Već u 75. minutu bilo je 4:0 golom Kuraksina, koji je pogodio i pet minuta kasnije, a konačnih 6:0 postavio je Aliku u 82. minutu meča.

Flora je i u prošlom kolu bila ubedljiva, slavila je sa 5:1 protiv Legiona, pa u velikoj golgeterskoj formi dočekuje start grupne faze Lige konferencija i duel sa belgijskim Gentom.

Današnjom pobedom se vratila na drugo mesto na tabeli estonske lige sa 12 bodova manje, ali i čak tri meča manje od vodeće Levadije.