Penal i 10 kartona na Pishuanu, Nemanja Gudelj dobio Seviljano!

nedelja 06.10.2024.
20:30

Veoma uzbudljiv i po običaju borben gradski derbi pripao Sevilji.

EPA-EFE/RAUL CARO

Fudbaleri Sevilje savladali su na domaćem terenu ekipu Betisa rezultatom 1:0 u meču devetog kola španske Primere.

Veliki derbi Sevilje ovoga puta pripao je Sevilji koja se današnjim trijumfom probila ka sredini tabele, a čitav meču pobedničkoj ekipi odigrao je i reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

Domaćin je prvi i stigao do gola već u 10. minutu, ali je Ejuke bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je pogodak bio poništen.

Na drugoj strani, veliku šansu propustio je Vitor Roke kada je njegov udarac glavom uspeo da odbrani Niland.

Sredinom prvog dela igre, vredan pomena bio je i udarac Lukebakija sa distance kada je Silva dobro reagovao, a do odlaska na odmor promene rezultata nije bilo.

Početak drugog poluvremena obeležio je penal koji je skriviom Ljorente posle igranja rukom, a siguran sa bele tačke bio je Dodi Lukebakio u 50. minutu susreta.

Usledio je period veoma borbene igre dva tima, samo u drugom poluvremenu videli smo čak osam žutih i jedan crveni karton kada je isključen Nijanzu u 90. minutu, dok značajnijih prilika osim udarca Lukebakija u finišu meča nije bilo.