Penal oko koga se digla prašina, Hofenhajm i Šalke podelili bodove

subota 01.12.2018.
20:33

U duelu ekipa koje pretenduju za visok plasman u Bundesligi pobednika nije bilo.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Hofenhajm je dočekao Šalke u poslednjoj utakmici današnjeg dana u Bundesligi, ali nije uspeo da stigne do tri boda iako je imao prednost.

U sjajnoj atmosferi (što uopšte nije čudno kada je u pitanju Bundesliga) Hofenhajm i Šalke nisu postigli golove u prvom poluvremenu, da bi u 59. minutu domaćin stigao do prednosti.

Belfodila je lopta pogodila u ruku, nepun sekund nakon toga je on šutirao, a lopta je u ruku pogodila Očipku nakon čega je dosuđen penal za Hofenhajm koji je iskoristio Kramarić.

Tu situaciju pogledajte OVDE.

U nastavku Bičakčić faulira Kaliđurija u kaznenom prostoru, on pada, a sudija dosuđuje penal za Šalke. Siguran izvođeč bio je Nabil Bentaleb za konačnih 1:1.

Rezultat pravičan.

Matija Nastasić je bio jedini srpski predstavnik danas, odigrao je svih 90 minuta.