Peta u nizu, Lacio pregazio i Atalantu, Sasuolo izvukao bod u 90+, Đenova ubedljiva

16:53

Lacio nastavlja niz.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Lacio je pobedio Atalantu, Sasuolo je izvukao bod na Sardiniji, a Đenova razbila Krotone i zakucala ga za dno, to  su najvažniji detalji popodnevnih mečeva u Seriji A.

U mini derbiju kola, Lacio je kao gost pobedio Atalantu rezultatom 3:1, dok su važne pobede upisali i Kaljari i Đenova.

U Bergamu, već u trećem minutu je Marušić iskoristio asistenciju Radua za 0:1. Lacio je duplirao prednost u 51. minutu kada je Korea na proigravanje Imobilea povisio na 0:2.

Nadu Atalanti vratio je Pašalić u 79. minutu, ali samo na kratko, pošto je već u 83. Murići ponovo doneo dva gola prednosti Rimljanima.

Lacio je ovim trijumfom vezao petu pobedu i preskočio Atalantu na petoj poziciji, koja ima i bod manje.

Inače, za Lacio je i danas ceo meč odigrao 90 minuta Sergej Milinković-Savić.

Danas se gostila i Đenova, koja je u gostima pobedila poslednjeplasirani Krotone rezultatom 3:0. Heroj Đenovljana bio je  dvostruki strelac Destro, dok je jedan dao Cibora.

Niz poraza prekinuo je i Kaljari, koji je umalo pobedio Sasuolo. Kaljari je  poveo golom Žoaa Pedra u 75. minutu,a Sasuolu je bod doneo Boga  u nadoknadi vremena.