subota 21.04.2018.
18:51

Debakl Lila u Marselju u 34. kolu Lige 1.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Olimpik Marselj je poregazio Lil sa ubedljivih 5:1 i u odličnom raspoloženju dočekuje prvi polufinalni duel Lige Evrope protiv Salcburga koji je na pragramu za pet dana 'Velodromu'.

Goleadu je otvorio Florian Tovan u 12. minutu, posla pola sata isti igrač je duplirao prednost svog tima sa "bele tačke", a u narednih deset minuta Kostas Mitroglu postiže dva gola, pa je ekipa Rudija Garsiej odigrala "poker" pet minuta pre odlaska na odmor.

Sve je bilo jasno posle prvih 45 minuta, a u nastavku je pao po gol na obee strane.

Kapiten Lila Benzia je 54. minutu postigao počasni gol za goste, a Lukas Okampos se petnaestak minuta kasnije pobrinuo da "pukne petarda".

Olimpik Marselj se ovom pobedom izjednačio po broju bodova sa imenjakom iz Liona, i jedni i drugi zaostaju bod za drugoplasiranim Monakom koji ima utakmicu manje.

Lil ostaje pretposlednji i u poslednja četri kola će morati mnogo bolje ukoliko želi da ostane u Ligi 1. Lilu je ovo 11 utakmica u nizu bez pobede, poslednji trijumf je ostvaren krajem januara protiv Strazbura.