subota 20.05.2017.
22:50

Sevilja će naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, što se znalo i pre ovog kola, a za kraj su svojim navijačima priredili fantastičnu partiju protiv otpisane Osasune.

EPA/JULIO MUNOZ

Sevilja nije imala previše problema u poslednjem meču u ovoj sezoni u Primeri, pošto je na svom terenu savladala Osasunu našeg Petra Vasiljevića sa 5:0 (2:0).

Nakon samo deset minuta Sevilja je došla do prednosti od 1:0. Učinio je to Vitolo koji je dočekao odbijenu loptu, postigao je svoj peti gol u sezoni Primere.

Nakon toga, u 20. minutu 2:0 za domaćina.

Bila je to odlična akcija Sevilje, Eskudero je ubacio nisku loptu u kazneni prostor, a na nju je natrčao Vaskez koji pogađa za 2:0.

U 35. minutu, nova radost za Sevilju, bio je to fenomenalan udarac Stevana Jovetića koji je uspeo "projektilom" da savlada Sirigua.

Nastavak nam je doneo rutinu Sevilje, došli su do novog gola preko Vaskeza koji je nakon ubacivanja Marijana uspeo da iz prve savlada golmana gostiju za 4:0.

Konačnih 5:0 postavlja Vitolo na asistenciju Ben Jedera u 80. minutu meča.

Inače, ovo je najverovatnije bila i poslednja utakmica Horhea Sampaolija na mestu trenera Sevilje.

Pogledajte za kraj i sjajan udarac Stevana Jovetića.