subota 02.02.2019.
17:56

Sarijev višečasovni monolog urodio plodom, Mitrović i Fulam u sve težoj situaciji, "Vukovi" se ne šale, Barnli se izvukao u nadoknadi.

Beta/AP Photo/ Alastair Grant

Fudbaleri Čelsija su u minulom kolu doživeli težak poraz na gostovanju ekipi Bornmuta (0:4), ali su danas "petardirali" prežaljeni Hadersfild, dakle 5:0 (2:0) na "Bridžu".

Veliki trijumf za "Plavce", iako je protiv poslednjeplasirane ekipe u PL, jer su se uzdigli nakon najtežeg poraza u sezoni, a pritom su dobili i špica, proradio je novajlija Gonzalo Iguain.

Igrao se 16. minut kada su poveli, strelac je bio upravo Argentinac. Kante ga je u stilu najboljih plejmejkera pronašao pred golom rivala, a "Pipita" je u svom stilu pocepao mrežu iza Jonasa Lesla.

U finišu prvog dela igre, penal za Čelsi, odgovornost preuzima Azar. Belgijanac je bio precizan, 2:0 za domaćina pred odlazak na odmor.

Sve je postalo jasno u 66. minutu, kada je Eden Azar još jednom pronašao put do mreže Hadersfilda, ovoga puta na asistenciju Rosa Barklija.

A onda, samo tri minuta kasnije, najlepši trenutak na utakmici i ekspozija oduševljenja na tribinama "Stamford Bridža". Kante je poslao povratni pas ka Iguainu, Argentinac je bio na preko 20 metara od gola rivala, ali se dobro namestio, raspalio je po lopti i još jednom pocepao mrežu rivala za 4:0 u svoj drugi gol u dresu nove ekipe.

Konačan rezultat postavio je David Luiz u 86. minutu nakon kornera Vilijana, važan trijumf za moral Čelsija, ali i za iskusnog Iguaina, koji je imao loš prvi deo sezone na "San Siru".

Kristal Palas je na "Selhrstu" dočekao Fulam, gostima sa "Krejven Kotidža" presudio je bivši vezista Crvene zvezde i kapiten "Orlova" Luka Milivojević, na kraju 2:0 (1:0) za domaćina.

Igrao se 25. minuta kada je Kristi igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Oliver nije imao dilemu, penal za Palas.

Zna se ko je zadužen za udarce sa kreča u ekipi Roja Hodžsona, kapiten Milivojević je izveo svoj osmi penal u sezoni, po sedmi put je naterao protivičkog golmana da vadi loptu iz mreže, iako je Riko bio blizu, ipak je udarac Srbina bio previše dobar.

Nije Fulam mogao ništa u malom londonskom derbiju, malo je nedostajalo da Tomkins i Sako dupliraju prednost "Orlova", a kada oni nisu mogli, uspeo je Džefri Šlup u 87. minutu.

Batšuaji je pokazao da će biti veliko pojačanje za Palas, ušao je sa klupe i upisao debi, a njegov udarac je u 87. minutu krajnjim naporom uspeo da zaustavi Riko, samo da bi odbitak u mrežu Fulama smestio Šlup.

Brajton i Votford su na "Ejmeksu" odigrali bez golova, dok je Barnli došao do boda protiv Sautemptona kod kuće, golom u nadoknadi vremena sa kreča, na kraju 1:1 (0:0).

Poveli su "Sveci" preko Redmonda u 55. minutu, da bi u četvrtom minutu nadoknade sa kreča Ešli Barns doneo bod "Kleretsima".

Everton je dočekao Vulverhempton, a gosti koju si minule sezone osvojili Čempionšip su slavili sa 1:3 (1:2).

Poveli su "Vukovi" već u sedmom minutu iz penala, najstrožu kaznu precizno je izveo Ruben Neveš.

Izjednačenja 20 minuta kasnije, Andre Gomeš strelac, na asistenciju Tosuna.

U 45. minutu Vulvsi vraćaju prednost, novi gol Raula Himeneza.

Sve dileme je u nastavku otklonio Leander Dendonker, svojim prvim golom u Premijer ligi, za konačnih 1:3 na "Gudisonu".

Brajton - Votford 0:0
Barnli - Sautempton 1:1
Čelsi - Hadersfild 5:0
Kristal Palas - Fulam 2:0
Everton - Vulverhempton 1:3