nedelja 03.02.2019.
21:26

Poljak nastavio gde je stao u kupu.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Roma je u okviru 22. kola dočekala na "Olimpiku" ekipu Milana, "Vučica" je u velikom problemu, doživeli su katastrofu od Fiorentine u kupu, čini se i da atmosfera u klubu nije najbolja, trener Di Frančesko je na tankom ledu.

Sa druge strane, pred Milanom su bolji dani, pojačali su ekipom Lukašom Paketom i Kšištofom Pjontekom tokom zime, a potonje pojačanje se već isplaćuje.

Postigao je dva gola za oko pola časa igre u četvrtfinalu kupa Italije protiv Napolija, u svom prvom startu u dresu "Rosonera".

Danas je prvi put za Milan startovao u Seriji A, igrao se 26. minut, kada je postigao svoj 14. gol u šampionatu ove sezone.

Upravo mu je mladi Paketa asistirao, Brazilac se sjajno izborio za prostor na levoj strani, uputio je odličan centaršut, da bi Pjontek zakucao loptu u mreži "Vučice" za 1:0.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, u samom finišu su dve dobre prilike imali Šik i Džeko, ali je Donaruma uspeo da sačuva mrežu.