22:25

"Karamele" slavile na neugodnom gostovanju.

EPA-EFE/Michael Regan

Lids - Everton 1:2

"Karamele" su bile aktivnije tokom prvog dela igre. Odbrana Lidsa je u par navrata pokazivala svoju nesigurnost, jedna je i uspešno naplaćena od strane Anćelotijevog tima.

Dinj je probio po levoj strani i uputio oštar centaršut, deluje da je Struijk mogao bolje da reaguje - Sigurdson na pravom mestu. 1:0 u devetom minutu.

Imao je Kalvert-Luin dobru šansu, na drugoj strani Alioski pogađa stativu u 20. minutu. Olsen je morao da se dobro namuči posle šuta Struijka glavom. A onda 41. minut i gol Evertona za 2:0. Kalvert-Luin na pravom mestu posle asistencije Godfrija.

Lids nije odustao, Rafinja je smanjio na 2:1 samo tri minuta po povratku sa pauze. Jorkširci napadaju u talasima, dobre prilike su se ređale za Bamforda, Rafinju i Harisona, ali Olsen odličan večeras.

Šveđanin nastavlja sa sjajnim intervencijama, Olsen brani još jedan pokušaj Bamforda za izjednačenje. Kalvert-Luin je imao šansu da overi bodove, engleski reprezentativac šutira pravo u golmana Lidsa.