subota 02.01.2021.
22:51

Artetin treći trijumf u nizu.

EPA-EFE/Rui Vieira

Ni magija Big Sema ne pomaže, fenomenalna partija zahuktalih "tobdžija". VBA - Arsenal 0:4.

VBA je imao na početku dobru šansu preko Filipsa, a onda je sve otišlo na stranu "tobdžija".

Odličan tempo i povezane akcije gostiju donose plodove već u 23. minutu. Kjeran Tirni je napravio pravi dar-mar po levoj strani i svojom desnom, slabijom nogom efektno savladao Džonstona za prednost "tobdžija".

Samo pet minuta kasnije je bilo 2:0. Verovatno i najlepša akcija na večerašnjoj utakmici, asistencija mladog Smit Rouva, gol upisuje Bukajo Saka - nova zvezda Arsenala pogađa u 28. minutu.

Imali su još par šansi gosti tokom prvih 45 minuta, Džonston je u par prilika odlično reagovao. VBA prosleđuje loptu iza Lena u 48. minutu, ipak ubrzo je i dosuđen ofsajd igrača Pereire te gol ne stoji. Usledio je Lakazetov šou.

Francuz postiže dva gola u razmaku od tri minuta. Prvi gol bivšeg igrača Liona je bila posledica pravog flipera u 64. minutu da bi tri minuta kasnije Laka iskoristio asistenciju Tirnija za 4:0.

Imao je šansu i Obamejang da dođe do gola, kapiten Arsenala bez sreće na večerašnjem meču.