PL - Gostima ni mrvice

Autor: Boban Filipović
subota 11.03.2017.
17:56

Na sve tri utakmice odigrane ovog popodneva u Premijer ligi su slavili domaćini.

Beta/AP Photo/Martin Rickett/PA

Everton je opravdao ulogu favorita na svom 'Gudosin Parku' protiv Vest Bromvič Albiona i slavio sa ubedljivih 3:0.

U finišu prvog poluvremena "Karamele" su završile veći deo posla.

Prvo je Kevin Miraljas pokupio otpadak pošto je Foster odbranio udarac Rosa Barklija sa distance i doveo Everton u vođsto, a pet minuta kasnije Morgan Šnajderlin uspeva da zatrese mrežu posle odlične asistencije Lukakua.

"Tačku na I" stavio je Romelu Lukaku u finišu utakmice.

Hal je osvojio važna tri boda u borbi za opstanak pošto je pred svojom publikom savladao Svonsi sa 2:1.

Junak pobede 'Tigrova' je džoker Marka Silve Niase, strelac oba gola na meču.

Senegalac je ušao u igru sredinom prvog poluvremena i posle samo pet minuta na terenu doveo svoj tim u vođstvo na asistenciju Abela Ernandeza. Deset minuta kasnije je rešio sve dileme, rada je u ulozi asistenta bio Emlmohamadi, koji samo što je ušao u igru umesto Lazara Markovića.

"Labudovi" su u sudijskoj naodknadi ublažili poraz preko Mosona.

Najuzbuljivije je bilo na 'Din Kortu' u Bormnautu, gde su 'Trešnjice' posle dosta drame i pored dva promašena penala uspele da pobede da pobede Vest Hem sa 3:2.

Prvo veće uzbuđenje bio je promašaj Kinga sa 'kreča', napadač Bormanuta je promašio prazan gol, a samo minut kasnije usledila je kazna pošto Mihail Antonio dovodi goste u vođstvo.

Ipak, Džošua King se iskupio jer je u nastavku utakmice upisao het-trik i najzaslužniji je za pobedu svog tima.

Prvo je posle pola sata igre doneo poravnaje, a domaći su propustili veliku priliku da preokrenu rezultat u finišu poluvremena jer je i Afobe bio neprecizan sa kreča.

Međutim, i Afobe se donekle iskupio pošto je asistirao Kingu za preokret samo što je počelo drugo poluvreme.

U finišu meča se opasno zakuvalo, rezervista 'Čekićara' Andre Aju je u 83. minutu izjednačio rezultat na 2:2, ali Džošua King u poslednjem minutu utakmice svojim trećim golom donosi pobedu Bornmautu.