utorak 15.12.2020.
22:51

Džonston heroj sa neverovatnim odbranama.

EPA-EFE/Michael Regan

Drugi remi Sitija zaredom, Bilić i VBA se odbranili na "Etihadu" za vredan bod 1:1.

"Vrećice" su imale prvu pravu prilku, Ederson odlično brani šut Granta. Usledila je dominacija Sitija, Sterling uspeva da pobegne odbrani gostiju u 30. minutu - Englez odlično upošljava Gundogana koji bez većih problema pogađa za 1:0.

Ubrzo je Galaher imao dobru šansu, a na poluvreme se odlazi bez pobednika. VBA izjednačuje u 43. minutu, Dijaša pogađa lopta posle šuta Adžaija, Ederson vadi loptu iz mreže u 43. minutu.

Drugo poluvreme je obeleženo dominacijom "građana". Pepovi puleni su pokušali da još jednom dođu do vođstva, ali napadi su bili jalovi.

Džonston je bio odličan na golu VBA, Žezus je imao šansu, potom i Sterling odličnu, ali golman spreman. De Brujne se okušao takođe, ali ni kapiten Sitija nije srećniji od svojih saigrača.

Belgijanac je imao još jednu sjajnu šansu iz slobodnjaka, ali Džonston brani šut u svoj ugao. Golman je heroj "vrećica", u nadoknadi brani i pokušaj Gundogana iz neposredne blizine.

Nemac je potom iz slobodnjaka pogodio spoljni deo mreže iz slobodnog udarca. Sterling je imao poslednju priliku, ali Džonston se pokazao kao neprelazna prepreka u drugom delu igre.