PL - Junaci Salah i Runi, "Građani" se provukli!

sreda 29.11.2017.
22:58

Liverpul i Everton su slavili, a Mančester siti je do pobede došao na samom kraju utakmice.

Beta/David Davies/PA via AP

Vejn Runi je rešio pitanje pobednika u meču Evertona i Vest Hema.

Ekipe koje su menjale trenere u poslednjih par nedelja su u velikom problemu, a danas je Vejn Runi svojim het-trikom uspeo da donese veliku pobedu Evertonu i potencijalan izlazak iz krize.

Počelo je u 18. minutu, Runi je promašio penal ali se brzo ispravio, da bi samo deset minuta kasnije uspeo da postigne svoj drugi gol na meču nakon asistencije Kenija za 2:0.

Lancini je promašio penal, imao je šansu da smanji rezultat ali mu je Džordan Pikford odbranio na sjajan način, da bi Vejn Runi rešio pitanje pobednika u 66. minutu.

Nije to bilo sve, Everton je nastavio da teroriše svog nekadašnjeg trenera Mojesa, postigli su još jedan gol do kraja i to preko Vilijamsa.

Liverpul je zabeležio veoma bitnu pobedu.

Moglo je da bude dosta golova u mreži Stouka, ali ih je bilo tri, Mohamed Salah je igrač koji je rešio danas pitanje pobednika.

Solanke je uposlio Manea u 17. minutu za 0:1, Mane je nakon toga imao još jednu priliku da postigne i drugi gol, ali se obrukao, izašao je 1 na 1 i pogodio stativu iz veoma izgledne pozicije.

Minjole je mogao da bude tragičar, napravio je faul na ivici kaznenog prostora, mirne glave je sudija mogao da ga izbaci sa terena, ali je pokazan samo žuti karton.

U nastavku Liverpul još bolji, a Salah je uspeo da postigne dva gola za samo 25 minuta provedenih na terenu.

Ušao je u 67. minutu, postigao golove u 77. i 83. minutu za veliku pobedu.

Mančester siti je umalo napravio kiks protiv Sautemptona. De Brujne je doveo domaće u prednost od 1:0 u 47. minutu, a šanse su se ređale ispred gola Sautemptona.

I kada ne iskoristite šansu, to vam se obije o glavu, Mančester siti prima gol, Bufal je dodao Romeuu ovaj je pucao pod prečku za 1:1!

Samo 15 minuta je ostalo Mančester sitiju da vrati prednost, a u tome su uspeli, gol je postigao Sterling u 6. minutu nadoknade. Bio je to fantastičan gol, kifla, golman Sautemptona ništa nije mogao.

Danas su odigrana još tri meča, opširnije o tome OVDE.

89 Komentara

sawyer james
Thursday, 30.11.2017
14:02

najsmesnija stvar je sto isti oni koji su celo leto pricali kako siti ima samo trkace , kako su svi precenjeni , kako je gvardiola prevara , kako ne zna da igra odbranu , a evo sada nakon sto su se zalili dva meseca kako siti ipak ima najbolji tim , sad je doslo dotle da se pozivaju cak i na sudije , sto je apsurdno , ali ko gubi ima pravo da se ljuti

_mladen_
15:07

To je samo neko ko nema pojma govorio, Siti je vec imao jedan od najboljih timova u ligi i pre nego sto je Pep dosao. Ali ove sezone imaju ubedljivo najbolji tim, jer su ulozili velike pare. Dzaba njemu svaki uspeh, kada ce pored tog uspeha stajati potrosenih 500 miliona za godinu dana.

Rasel Krou
Friday, 01.12.2017
09:01

Sta treba da uradi, da ne potrosi pare koje ima na raspolaganju i ostavi rupu u odbrani kao sto je uradio Klop i da ne osvoji nista? Dzaba Klopu harizma kada Pep ima pet puta vise trofeja od njega.

Mino Rajola
01:36

Nije džabe. Jako je teško u kupovini gomile igrača ne napraviti promašaj. Još pamtim Endija Kerola i gomilu promašaja legende Kenija Dagliša. Gvardiola zna znanje. možemo da ga volimo ili nevolimo, poštovanje zaslužuje.

remedyynwa
11:37

Da mi je neko rekao da ce Salah da bude najbolji strelac lige u bilo kom trenutku samo bi se smejao. Lik igra mnogo dobar fudbal, udje brat za 10 minuta napravi karambol.

AS7
11:29

Potreban je jedan poseban clanak o 3. golu Runija a ne samo spomenut kako je da gol u 66.minutu.

Gaucho10
08:51

Siti kao Real prosle godine

United_forever
07:47

Ove sezone Sity uzima titulu, to je neminovno...

00:57

U normalnoj sezoni Junajted bi bio prvi,ali ovo sto radi Siti je nevjerovatno,ja sam uvjeren da oni ne da nece ispustiti vise od 6 bodova do kraja prvenstva.

OneSeasonWonder
00:54

Siti,siti imaju i sudije,ovo je postala prava komedija.Prvo Bormut pa Hardesvild,Arsenal i sad Sautenton

NikkiCFC
00:50

Pozivam sve klubove da istupimo iz lige ovo je sramota sta se radi! Ovo nema ni u srbiji... Trazicu odstetu za dusevni bol!

00:35

Sterling sutira, a semafor pokazuje 95:01, ti bi svirao kraj? a aa..

Man united
18:05

Као прво, не бих продужио 5 минута. Свирао бих много пре...

Nikola M.
00:30

Runi rešio da svrgne Širera sa prvog mesta po broju postignutih golova u istoriji PL :) Sve je moguće od strane record breaker-a :) Započeo akciju kod drugog gola, ispratio tok iste i rutinski sproveo loptu u mrežu. Kod trećeg gola demonstracija perfektne tehnike šuta. Pre oko tri godine je isto sa polovine terena dao Vest Hemu gol. Klasa je večna.

_mladen_
00:19

Salah care, kakve golove postize. Cim je on usao znao sam da je utakmica resena, neverovatno igra decko. Siti izgleda da ne igra toliko dobro, ali pobedjuju i zbog toga ce osvojiti titulu. Mada ovaj sad zimski period ce pokazati najbolje, sve u svemu zadovoljan sam kako je Liverpul odigrao i sto su sposobni da igraju sa rotacijama.

Karamela
00:18

gol sezone runija

Maksimus
00:17

Siti se propisno ispromasivao, al' Sterling resava cetvrti ili peti put mec...Salah masina..

FanUnited
00:10

konacno everton proradio ... svaka cas runija kapitena ... u liverpul igra moj omiljeni igrac priznam to kao navijac uniteda a to je MUHAMED SALAH najbolji igrac do ovo kolo u PL ubidlivo ... siti ukrao 3poena 96 .... definitivno najzanimlivija liga na planeti ...

00:08

26 suteva ka golu i mora baš u zadnjoj sekundi da Sterling posalje projektil i unesreci sve navijace suparničkih timova. Steta,bolje da se jos koji tim prikljuci trci,da bude zanimljivo,ovako čekamo duel na old trafordu i da se overi titual. Ako pobedimo tu,mislim da je svaka dilema resena.

Bidza i Tridza
00:06

Salah je lud, naredni put neka ga Klop ubaci u nadoknadi pa da vidimo moze li da postigne gol :) Sitiju je sudjeno da bude sampion, neverovatno kako pobedjuju. Opet nadoknada +6. Junak veceri Runi,majstor ostaje majstor.

lonchy2909
00:06

Sterling peti put ove sezone svojim golom donosi pobjedu cityju. Posto sam fan uniteda nadao sam se kiksu cityja, I da united dobije bilo kakvu sansu. Ali city je strasan. Sto se mene tice moze im se vec sada uruciti tiula.

Stevan Mikša
00:17

Ma moze da im se dodeli 39. kolo. Da imaju utakmicu sa sve produzecima vise od ostalih. Posto ce na kraju sezone otprilike imati za jednu celu utakmicu kada se sabere nadoknada iz svih njihovih utakmica.

Стефан Б.
01:23

Normalno da im se moze uruciti kad ih guraju da je uzmu. Sto sudija nije svirao kraj kad je proslo 5 minuta? Strasni su.

Pep Guardiola--Back
00:05

Red je da se i mi nekad provucemo.Precijenjeni ubice!

Emperador(2018)
00:22
Jason
00:05

Ja mislim da Sterling ubija u pojam navijace drugih Engleskih timova ovakvim golovima :D

00:18

Celu utakmicu je bio neprimetljiv i eto dade gol.

Jason
15:53

Trenutno igra u zivotnoj formi.

FanEngleskogfudbala
00:05

Runi razbija,svaka cast Evertonu napalili se zbog Big Sema.Kao sto sam i rekao Mojes nece biti nista bolji od Bilica,samo moze da bude gori i da West Hem posalje u Championship.Liverpul lagano,Stouk jako los ove sezone.Otkad su poceli sa Spancima i tiki takom sve vise nazaduju.To nije Stouk,od koga su se svi plasili,sad su samo vreca za udaranje.Moraju nesto da promene.Siti opet u poslednjem minutu,nisam gledao pa ne mogu da komentarisem.

BarsaSaMarsa10
00:05

Majstorija Runija,mozda je sporiji nego nekada,ali i dalje drzi fudbal u malom prstu...Siti ga dade u poslednjoj sekundi,pali su u formi ali rezultati to ne trpe,tako se osvajaju titule.Liverpul rutinski.

L F C
00:05

Bravo momci, odlicna utakmica. Vazna pobeda I nova tri boda. Drago mi je sto mane pocinje da se vraca u formu, a sta reci za salaha fenomenalan je iz utakmice u utakmicu sve bolji I bolji. Jos jednom cestitke momcima na dobroj utakmici I vaznoj pobedi na tradicionalno teskom gostovanju.
Y N W A

NikkiCFC
00:05

Razumem da se desi jednom, dva puta ali pet puta zaredom da ovako pobedis ne mogu da verujem. Hadersfild penal i srecan gol u finisu danas autogol i srecan gol u poslednjoj sekundi. Kako ih hoce ovo nije humano, Bormut 97. danas 95. Osvojili su titulu sad je jasno neko zato sto imaju srece. Ne postoji veci srecnik na svetu od Gvardile tako celu karijeru.

00:12

Hadersfild dominacija 90 minuta,Bormut dominacija citavo poluvrijeme,danas Sterling dokazuje klasu.Razlika je sto mi u posljednim sekundama dobijamo zasluzeno,dok se vama x puta desilo da nakon dominacije protivnika iz nicega date gol.

00:18

Ok je biti subjektivan,ali ovo je malo previse.Sreca je kad si losiji rival i pobedis,a kad imas posed 75% i 26 suteva na gol protivnika,to nije sreca,to je zasluzena pobeda.

Ronaldo da Lima
00:04

Drago mi zbog Runija, a i Salah igra fantasticno. A inace Siti igra sve losije. Polako im pada forma, i jedva pobedjuju a ne kao pre sa 4-5 golova u mrezi protivnika. Naravno ne mogu uvek da pobedjuju do kraja prvenstva, za koje kolo ce verovatno da kiksnu

Rasel Krou
00:04

Bas mi je drago sto ga je Siti zabio na samom kraju, nadam se da je NikijuCFC i Carini pritisak 300/150, oni i dalje vjeruju da mali Celzi moze do titule xaxaxa

NikkiCFC
00:11

Na anti depresivima sam. Jos sam igrao singl X:)

Predrag Radulovic
00:14

Kako ovaj Shity ima srece ne verujem. Ponavljaju se Bornmaut, Hadersfild...nadam se njihovom kiksu sto pre, najlepse bi bilo na Old Trafordu.

Shankly Pub
00:03

Svaka cast momci na pobjedi i borbi,ruku na srce cisti crveni karton za mignoleta ali koliko puta nas je Atkinson ostetio red je bio da nam progleda nekad. Idemo dalje s tim da napuhani slunto sa brojem 14 ulazi uvijek s klupe u 90'. YNWA!

00:03

Sterling u 6. min nadoknade a sudija produzio 5 min. Necu da optuzujem nikoga, nisam gledao utakmicu stvarno. Ali mi se cini da Siti ima malo pomoc sudija u odnosu na ostale ekipe. Slazem se da igra najlepsi fudbal i da su zasluzeno na 1. mestu ali sta ce ti onda pomoc sudija.

00:15

5 sekundi prosao zadnji min,guzva u 16 cu ,ko ce da prekida utakmicu

13:59

Da, da video sam kasnije, moje izvinjenje. Sve je bilo regularno. :)

dock
00:16

Kazes neces a ipak si prokomentarisao. A nisi gledao. Sterling je uputio sut u 94. minutu 59. sekundi, a lopta je uletela u 95. minutu i 1. sekundi. Sve je regularno i bez pomoci sudije. Sutirali su 25 puta na gol, Forester branio nemoguce. Realan rezultat, po igri, 6-1, 7-1...

Kralj Stiven
00:02

Kako to deluje nekako bolje kada nema panja u veznom redu jos da je moron Minjole dobio crveni da ga ne gledam vise.Hederson kapiten Minjole zamenik okrece mi se zeludac.Mane zver steta sto je promasio onu situaciju 1 na 1,a za Salaha nemam vise reci verovatno najbolji igrac lige u ovom trenutku.Cestitke i Sterlingu iako ga organski ne podnosim doneo je Sitiju nekoliko puta u zadnjim minutima bodove zbog cega ce i osvojiti titulu verovatno,Runi klasa bio i ostao.

John Cena
00:01

Salah je u neverovatnoj formi

Marcos Alonso
00:01

Ma sad mi je jasno siti prosto mora da uzme titulu.. Ajde sto su imali srece ono,prosto pogleda ih (al kontam vratice se kad tad) nego drugi put ove sezone u nadoknadi nadoknade postizu golove em produzi 5 minuta sto je rijetkost em i to mora jos da produzi cisto da bi dali gol sto je izgleda novo pravilo PL. Arsenal sto je ostecen isto necu da kom ali recimo oduzmite 4 boda Sitiju koja su navucena protiv Bournemotuh i sad Soton izvan vremena predvidjenog za nadoknadu koliko bi gusce bilo na vrhu tabele. Katastrofa, neke ekipe su prosto miljenici sudija... Ima siti loseg trenera i pola svijeta u ekipi + pomoc sudija pa cemo vidjeti ako i uzmu ove sezone dugo nece vidjeti titulu,ovo je sramota i tacno komentarisem s drugom cim vidim sve utakmice se zavrsile ovi razvlace jos 2 minuta da ce se igrati dok ne daju gol i bum 2-1.. Ja sam prorok lol a kladim se da je pola vas to isto pomislilo :D

Rasel Krou
00:13

Siti ima loseg trenera kazes, pa taj covjek ima preko 20 trofeja u karijeri kao igrac i trener. Da nije mozda Konte veliki trener? Trebao si dodati da su se i CIA i Vatikan urotili da Siti osvoji titulu, ljudi imaju najbolju ekipu i igraju najljepsi fudbal. Ne moze se titula osvojiti sa Bakajokom i Drinkvoterom

14:10

Ima najbolji tim u Evropi i samo je u domacem prvenstvu radio nesto dok je Real bio u rasulu (Pa je Murinjo tu uzeo titulu) istog je pokrao u polufinalu LS 2011. , kako je osvojio LS 2009. ne da mi se ni pricati koliko je odvratno, u Bajernu nije mogao prici u Evropi a Bundesligu bih licno ja osvojio tad i ovde je pokupovao pola Evrope pa ga gura luda sreca i ponekad sudije (Ovaj mec veceras nije bio slucaj ja sam izletio jer su objavili ponovljeni snimak u 95:30 a ne snimak gola koji je bio u okviru poslednjeg napada)

00:14

Nisi gledao utakmicu i pametno bi bilo da cutiš. Sautempton dva puta u kaznenom Citija i to je za 90 min. City napadao celu utakmicu,26 suteva ka golu i 75% posed. Foster branio nemoguce

00:01

Nije realno koliko Siti ima srece dva puta u zadnjem napadu gol , nezasluženo dobiju Hadersfild i arsenal ... Videcemo ih protiv sparsa i djavola. Jos ima nade u odbranu titule!

Rasel Krou
00:15

Ima nade koliko ima i nade za Lajpcig da osvoji Bundesligu. Celzi moze da sanja PL ove sezone.