PL - Kakva ludnica u Londonu, Murinjo u čudu, vodio 3:0 i nije pobedio!

nedelja 18.10.2020.
19:36

Na kraju prelep pogodak Lansinija i zaslužen bod za Vest Hem.

EPA-EFE/Neil Hall

U petom kolu engleske Premijer lige videli smo fantastičan meč između Totenhema i Vest Hema koji se na kraju završio rezultatom 3:3.

Već posle 16 minuta domaćin je imao tri gola prednosti, pa se činilo da neće biti ništa od nezivesnosti u gradskom derbiju.

Sparsi su poveli golom Sona već u prvom minutu, sedam minuta kasnije pogodio je Heri Kejn, a isti igrač je povisio na 3:0 u 16. minutu susreta.

Činilo se da će ekipa Žozea Murinja zabeležiti laku pobedu, ali promašaj Fornalsa kao da je najavio ono što smo videli u poslednjih desetak minuta.

Fabijan Balbuena je iskoristio dodavanje Kresvela i smanjio zaostatak svoje ekipe u 82. minutu, da bi pravu dramu doneo nespretan autogol Sančesa tri minuta kasnije.

Pravi šok usledio je u četvrtom minutu nadoknade kada je Manuel Lansini sa preko 25 metara fantastičnim udarcem u same rašlje gola Totenhema doneo veliki bod svom timu nakon tri gola zaostatka.

Totenhemu nije pomogao ni raspoloženi Geret Bejl koji je debitovao ušavši u igru u drugom poluvremenu nakon čega je propustio dobru priliku u završnici meča.