ponedeljak 15.02.2021.
22:53

Dve potencijalno sjajne vesti za Čelsi.

EPA-EFE/Paul Childs

Fudbaleri Čelsija savladali su Njukasl rezultatom 2:0 u okviru 24. kola engleske Premijer lige.

Domaćin je već na početku meča morao da menja, povredio se Abraham umesto kojeg je ušao Olivije Žiru.

Francuz je na pravi način iskoristio ukazano poverenje i postigao vodeći gol za "plavce" u 31. minutu nakon odbitka unutar kaznenog prostora.

Navijači Čelsija su konačno dočekali da ponovo proradi Timo Verner, Nemac se u 39. minutu našao na drugoj stativi i lako pospremio loptu u mrežu.

Prvi put u Premijer ligi još od 7. novembra prošle godine i meča sa Šefildom.

U drugom poluvremenu Kovačić je imao dobru šansu, da bi nakon njega pokušaj Viloka sprečio dugo osporavani Kepa.

Na kraju, prilično sigurna pobeda Čelsija koji nastavlja da ređa pobede pod vođstvom Tomasa Tuhela.