PL - Majstorija Alija, nerešeno na "Old Trafordu", Vila se drži protiv Čelsija, sve bolji Soton (poluvreme)

sreda 04.12.2019.
21:26

U okviru 15. kola Premijer lige pet mečeva se igra u terminu od 20:30h.

EPA-EFE/NEIL HAL

Mančester junajted - Totenhem 1:1

Poveli su "Đavoli" u ranoj fazi, igrao se sedmi minut kada je Rašford raspalio u bliži ugao iz kaznenog prostora rivala, Gazaniga nije najbolje reagovao, pa se mreža gostiju zatresla.

Usledio je bizaran trenutak, kada je Danijel Džejms u padu praktično povredio Murinja, više OVDE.

Nakon toga još dve dobre prilike za Rašforda, ali je Gazaniga bio na visini zadatka, nakon jedne intervencije argentinskog golmana lopta pogodila i prečku.

A onda, u finišu prvog dela igre, inicijativa gostiju iz prestonice, De Hea brani pokušaj Orijea, lopta se odbija do Alija, koji majstorskim potezom vara čuvare i potom trese mrežu "Đavola" za 1:1.

Čelsi - Aston Vila 1:1

Poveli su "Plavci" u 24. minutu, strelac je bio oporavljeni Abraham, na asistenciju mladog Risa Džejmsa.

Ipak, ekipa iz Birmingema se nije predavala, igrao se 41. minut kada je Trezege poravnao rezultat, na asistenciju Elmohamadija.

Sautempton - Norič 2:0

Sve bolje igre "Svetaca" sa "Sent Merisa", poveli su protiv "Kanarinaca" na svom stadionu u 22. minutu, Deni Ings je bio strelac na asistenciju Vord-Prausa.

U finišu prvog dela igre dolaze i do drugog gola, Bertran strelac, asistirao mu je Šejn Long.

Vulverhempton - Votford 1:0

Ekipa Nuna Espirita Santa je na dobrom putu da nastavi sa dobrim rezultatima, poveli su na "Molinuu" preko Dendonkera u 23. minutu, asistenciju je upisao Mutinjo.

Lester - Votford 0:0

Posledjeplasirani tim PL se dobro drži na "King Paueru", ali mogu da se zahvale i VAR-u.

Igrao se 37. minut kada je glavi arbitar dosudio penal u korist domaćina, ali je iz VAR sobe doneta odluka da se penal poništi.