22:39

Fudbaleri Arsenala prekinuli su post i upisali tri boda u Premijer ligi posle tri meča pauze. Markec prvencem probudio Hal, Totenhem preokretom do bodova u Velsu, Milivojevićev Palas napravio korak unazad.

Epa/Facundo Arrizabalaga

Nakon tri meča bez trijumfa fudbaleri Arsenala uspeli su da se vrate u pobednički kolosek, pošto su večeras na domaćem terenu savladali ekipu Vest Hema.

"Tobdžije" su slavile rezultatom 3:0 (0:0) i tako preuzele peto mesto na tabeli od Mančester Junajteda koji je u utorak remizirao sa Evertonom.

Nakon jalovog prvog poluvremena ekipa Arsena Vengera uspeva da stigne do trijumfa u nastavku. Za samo deset minuta Mesut Ozil i Tio Volkot postižu po gol i rešavaju pitanje pobednika.

Karambol u šesnaestercu "Čekićara" iskoristio je Mesut Ozil koji preciznim udarcem u donji desni ugao Rendolfovog gola dovodi domaće u prednost.

Svega deset minuta kasnije Mestu Ozil preuzima ulogu asistenta, a realizator je bio Tio Volkot koji posle duplog pasa sa Nemcem rešava pitanje pobednika iako je do kraja u tim trenucima bilo više od 20 minuta.

"Čekićari" su bili bezopasni po gol Arsenala, a domaći su pogotkom Olivijea Žirua trijumf učinili još ubedljivijim pa će u završnici sezone ipak imati šanse da se bore za četvrto mesto.

Hal Siti je večeras ostvario izuzetno bitan trijumf u borbi za opstanak. "Tigrovi" su na domaćem terenu savladali direktnog konkurenta za poziciju na tabeli sa 4:2 (3:2) i tako iskoračili iz "crvene zone".

Gosti su stigli do prednosti golom Alvara Negreda u 5. minutu ali je Lazar Marković devet minuta kasnije "probudio" Hal Siti i svojim prvencem najavio trijumf "Tigrova".

Gol Lazara Markovića pogledajte OVDE!

Do odlaska na odmor Hal Siti do nova dva gola ali gosti pogotkom u nadoknadi hvataju priključak. Pobedu "Tigrovima" osigurao je Heri Megvajer u 70. minutu pa Hal usled poraza Svonsija izbija na sedamnaestu poziciju.

Fudbaleri Totenhema ostali su u trci za šampionsku titulu iako su gubili u Velsu od 11. do 88. minuta. Četa Maurisija Pelegrinija ponela je čitav plen iz Velsa pošto je slavila sa 3:1 (0:1) ali je sva tri gola postigla u periodu od 88. do 94. minuta.

Dele Alijev gol u 88. minutu doneo je olakšanje Totenhemu ali se "Pevci" nisu zadovoljili remijem pa su sa još dva pogotka u nadoknadi osvojili sva tri boda i ostali u borbi za trofej.

Drugi pogodak za Totenhem postigao je Hung-Min Son, a treći je bio delo Kristijana Eriksena

Pobedu je slavio i Sautempton. "Sveci" su na domaćem terenu dugo mučili muku sa Kristal Palasom ali su na kraju sa 3:1 (1:1) ispratili ekipu Luke Milivojevića sa "Sent Merisa".

Dušan Tadić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Luka Milivojević izašao iz igre dva minuta pre kraja i ustupio svoje mesto Matjeu Flaminiju.