PL - Ne može uvek na 'murinjovski' način, Palas odbranio "Selhurst" od "pevaca"!

Autor: Stefan Matić
nedelja 13.12.2020.
17:09

Zanimljiv derbi Londona.

EPA-EFE/Glyn Kirk

Totenhem remizirao sa Kristal Palasom u gostima (1:1).

Kristal Palas je prvi napao, Zaha je imao odličan pokušaj, ali Loris je bio spreman. Ubrzo je i Guaita imao posla, Ndombele i Kejn su pokušali. Golman Palas pak pravi veliku grešku u 23. minutu, nije najbolje protumačio udarac kapitena "pevaca" - Kejn donosi vođstvo.

Palas se nije poremetio ovime, Eče je ima par dobrih pokušaja, Ndombele je mogao da donese 2:0, ali ovog puta Guaita spreman.

Posle pauze Palas dominantniji. Šlup je imao dobru priliku, a onda i Benteke.

Ipak Palas dolazi do 1:1 u 81. minutu, Šlup odlično reaguje posle odbitka i donosi izjednačenje. Totenhem se tek tada razigrao. Imao je Dejvis odličan šut koji završava na samom okviru gola. Kejnov šut isto ne prolazi, a Guaita fenomenalno brani pokušaj Dajera u nadoknadi vremena.