petak 25.10.2019.
22:54

Kakav početak desetog kola Premijer lige.

EPA-EFE/PETER POWELL

"Lisice" pregazili Sautempton rezultatom 9:0, posao gostiju dosta olakšao rani crveni karton Bertranda. Perez i Vardi zabeležili po het-trik!

Ekipa Brendana Rodžersa je došla u vođstvo golom Ben Čilvela koji koristi sjajan odbitak posle šuta Barnsa već u desetom minutu. Sautempton ostaje sa igračem manje pošto Rajan Bertrand dobija direktan crveni karton posle starta nad Perezom, igrao se 12. minut.

A onda sledi prava kanonada "lisica". Tielemans udvostručuje prednost u 17. minutu, samo dva minuta kasnije Belgijanac asistira Perezu za 3:0. Španac stiže do svog drugog gola u 39. minutu dok Džejmi Vardi zatvara poluvreme golom u 45. minutu za neverovatnih 5:0 za goste!

Nisu stale "lisice" u drugom delu, Perez kruniše partiju het-trikom koji kompletira u 58. minutu da bi Vardi svoj drugi gol na utakmici upisao samo minut posle gola Španca. 8:0 golom iz slobodnjaka postavlja Džejms Medison u 85. minutu.

Do svog het-trika stiže i neverovatni Vardi golom iz penala u 93. minutu.

"Lisice" su ovom ubedljivom pobedom preskočili Mančester Siti i makar do sutra okupiraju poziciju broj dva na tabeli Premijer lige.