ponedeljak 10.12.2018.
22:56

U veoma uzbudljivoj završnici na kraju nije bilo pobednika.

EPA-EFE/JON SUPER

U poslednjoj utakmici 16. kola Premijer lige Engleske, fudbaleri Evertona remizirali su sa Votfordom kod kuće sa 2:2.

Poveli su domaćini u 15. minutu kada je Ričarlison iskoristio asistenciju Gomeša i postigao gol protiv svog bivšeg kluba, mnogima nije promaklo da nije krio zadovoljstvo iako je među "Stršljenovima" proveo vrlo dobar period u karijeri.

Postavlja se pitanje da li je golu prethodio ofsajd, ali sudija nije poništio gol, a bez obzira što su se napadi ređali na obe strane, na odmor se otišlo minimalnom prednošću "Karamela".

U drugom delu meča usledila je prava rapsodija ekipe Votforda.

Imao je Everton sjajnu priliku da izjednači u 68. minutu kada je Kabasel oborio Minu u kaznenom prostoru gostiju, ali je Sigurdsonov udarac sa bele tačke odbranio junak utakmice Ben Foster.

I kada su svi mislili da će gosti odneti ceo plen iz Liverpula pojavio se Lukas Dinj koji je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca spasio svoj tim poraza u šestom minutu nadoknade vremena.